Seriály na 5. ročníku PragoFFestu

Seriály na 5. ročníku PragoFFestu

PragoFFest, nástupce Pragoconu s historií sahající do roku 1997, se 30. 1. – 2. 2. 2014 dočká 5. ročníku. Největší pražský festival fantasy, sci-fi a her pro vás opět připravuje pestrý a bohatý program s několika novinkami.

5. PragoFFest proběhne 30. 1. – 2. 2. 2014 v Modré škole, Kupeckého 576, Praha Háje, pár desítek metrů od stanice metra.

Připomínáme, že vstupenka od pátku ráno stojí stejně, jako od čtvrtku večer, byla by tedy škoda se připravit o první večer, kdy už běží herny a část programu a je i dost času se pobavit s přáteli. Doporučujeme se přihlásit předem kvůli získání ubytování přímo ve škole, zbývá posledních pár desítek míst.

Hráči všech druhů her mají možnost si užít v tradiční velké herně s desítkami konzolí a počítačů, s hudebními, figurkovými, deskovými a karetními hrami. Turnaje pro špičkové hráče i veřejnost chystá Playzone. TŘI ! programové linie se budou věnovat Minecraftu (Český Craftcon), League of Legends (LegendCon) a obecně videohrám (GameLine).

Fanoušci sci-fi se dočkají návratu Star Treku a BritConu (Sherlock, Merlin, Doctor Who, Červený trpaslík a další) do programu PragoFFestu, nepřijdou o Star Wars program ani o SeriesCon s přehledem nových seriálů a potěší je nové MatFyz Expo jak v rámci předváděcích stánků ve vestibulu, tak v rámci přednášek ve FutureConu.

Fanoušky fantasy nepotěší úbytek Harryho Pottera, ale jistě zaplesají nad samostatným programem věnovaným Game of Thrones, znalosti hobitů a trpaslíků si provětrají ve Fantasy & History.

Fanoušci Japonska, mangy a anime ani letos nepřijdou zkrátka v programu J-culture a OrientCon.

Pro příznivce jiných kreslených fenoménů jsou zde comicsové přednášky v rámci literárního programu Knihovna a PoníCon (My Little Pony).

A pro všechny opět chystáme tanečně bojový MoveCon, literární Knihovnu ve spolupráci s Městskou knihovnou v Praze a nakladatelstvím Albatros, Manifest fantastiky (o RPG, fanouškovství a dalších tématech) a další program.

Ve speciálním programu lze najít Večer fantazie s kostýmovou soutěží, křty knih, světelnou show, tombolou a udílením cen Křišťálový Creeper. Kromě toho na PragoFFestu najdete i výstavu obrazů a další speciality.

Letošní ročník zkrátka přináší kolem 40 konzolí, 40 počítačů, 40 stolů deskových a karetních her a 40 nad 440 pořadů :-).

Letošními novinkami jsou sjednocené vstupné pro Český Craftcon a PragoFFest, přepracovaný přihlašovací systém Amber, přísnější podmínky pro ubytování ve škole kvůli ochraně věcí, ThroneCon, MatFyz Expo, samostatné programy Minecraft a League of Legends, další rozšíření nabídky občerstvení například o pizzu z pece a pivo Rebel.

Informace o programu, vstupném a službách naleznete na stránkách www.pragoffest.cz.

O PragoFFestu

PragoFFest vznikl v roce 2010 rozšířením tradičního Pragoconu (od 1997) o bohatý videoherní program a zajištěním lepší organizace a služeb (včetně občerstvení a ubytování). Festival pořádá neziskové občanské sdružení SFK Avalon, pořadatel série FFestivalů, ve spolupráci s fanouškovskými komunitami a kluby, ale i s profesionálními partnery.

První PragoFFest v roce 2010 navštívilo přibližně 800 účastníků, druhý 1400, třetí přes 2000 a čtvrtý přes 2400, s rostoucí spokojeností.

 

Mohlo by vás zajímat...

    Komentáře (0)

    Článek zatím nikdo nekomentoval, buďte první!


    Přidat komentář

    Gravatar

    Členové